Rodzinna Europa. Pięć minut później

12 maja (czwartek) zapraszamy do Mediateki na debatę poświęconą antologii  „Rodzinna Europa. Pięć minut później”, pod red. Anny Kałuży i Grzegorza Jankowicza.

W debacie wezmą udział Krzysztof Jaworski, Edward Pasewicz, Adam Poprawa, Krzysztof Siwczyk. Prowadzi Joanna Orska.

Debata współorganizowana przez Mediatekę, Wydawnicteo EMG oraz Fundację Korporacji Ha!art  jest częścią projektu realizowanego w ramach obchodów Roku Miłosza. Projekt jest współfinansownay przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a wymyślony i realizowany przez Fundację „Korporacja Ha!art”. Celem projektu są : organizacja cyklu dyskusji festiwalowych (Kraków,Warszawa, Wrocław i Poznań) oraz publikacja antologii pt. „Rodzinna Europa.Pięć minut później”. Dyskusje i książka antologijna zostały pomyślane jako integralne elementy Festiwalu Czesława Miłosza w Krakowie i Wrocławiu.

W dyskusjach wezmą udział krytycy i poeci różnych pokoleń, dzięki czemu wydarzenie przyciągnie uwagę różnorodnej publiczności. Tematem dyskusji będą różne aspekty twórczości Czesława Miłosza. Antologia będzie się składać z rozdziałów, które tematycznie będą nawiązywać do kilku wybranych części słynnego tomu esejów Miłosza pt. „Rodzinna Europa”. Miłosz będzie dostarczycielem matrycy pojęciowej, do której nawiązywać będą współcześni nam krytycy i poeci. Całość złoży się na krytyczną analizę dzisiejszych zjawisk społecznych i literackich (istotnych nie tylko dla autorów, ale także dla wszystkich uczestników kultury.

Wpis opublikowany w kategorii Aktualności. Link do wpisu permalink.

Dodaj komentarz