„Pałacyk Bertolta Brechta” Edwarda Pasewicza

Nowa książka poetycka Edwarda Pasewicza!

Wydawnictwo EMG ma zaszczyt przedstawić:

Edward Pasewicz
„Pałacyk Bertolta Brechta”

Kiedyś w Międzyrzeczu (wtedy Meseritz) był teatr. Tam debiutował w 1902 roku Nosferatu Wampir Max Schreck. A że przyjaźnił się z Brechtem, to i wystawiano tam Brechta (a właściwie sam się wystawiał). Kiedyś w deszczowy dzień szedłem z matką obok budynku, gdzie już nie było teatru, tylko zrujnowane kino i zrujnowana kawiarnia. Matka powiedziała: zawsze podobał mi się ten pałacyk. A ja powiedziałem: tu wystawiał Brecht. Deszcz padał dalej. Edward Pasewicz

Edward Pasewicz (ur. 1971) poeta, prozaik. Współpracownik Czasu Kultury. Współorganizator Krakowskiego Kolektywu Twórczego i Teatru Krakoteka. Wydał:?Dolna Wilda; Th;  Henry Berryman Pięśni; Wiersze dla Róży Filipowicz; Drobne! Drobne!; Muzyka na instrumenty strunowe, perkusję i czelestę; Śmierć w darkroomie (powieść). Laureat Nagrody im. Jacka Bierezina (2000), nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia. Mieszka w Krakowie.

Edward Pasewicz i „Pałacyk Bertolta Brechta” będą gośćmi Festiwalu Czesława Miłosza we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 14 maja o godzinie 17.00 w Mediatece (Plac Teatralny 5). Prowadzą Joanna Orska i Marcin Świetlicki.

Edward Pasewicz „Pałacyk Bertolta Brechta” w księgarniach od 20 maja 2011

Wpis opublikowany w kategorii Aktualności. Link do wpisu permalink.

Dodaj komentarz